ODBORNÉ ČLÁNKY A ŠTATISTIKA

    EVIDENCIA LŠZ LAA SR      ZOZNAM TECHNIKOV LAA SR

Správa HT - November 2011

 

Schválené výcvikové strediská LAA SR

 

Správa Hlavného technika LAA SR

prednesená delegátom konferencie LAA SR dňa 12.3.2011 v Žiline

 

Vysielačky - prechod na šírku kanálu 8,33kHz (.PDF)

Článok uverejnený v časopise „Pilot LAA ČR, bulletin Letecké amatérske asociace ČR, 11/2010“

Motorový závesný klzák - JokerTrike - made in Slovak republic

Štatistický prehľad za obdobie 1.1.2004 až 31.12.2009

Prehľad o letiskách SR + navigačný štítok

Vážení kolegovia,
v prílohe Vám zasielam oficiálne zverejnene AIP SUP na stránke LPS - LIS SR. Je to ten dokument ktorý som Vám rozosielal predtým. Teraz je teda oficiálne zverejnený.
Pokiaľ chcete sledovať LPS - LIS www.lps.sk na nej vstúpite na LETECKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA, tam na VSTUP ONLINE, kde sa zaregistrujete a následne môžete využívať informácie z tejto stránky. Jedna nová vec tam bude od nového roku a to taká, že sa môžete, cez internet a túto stránku, dostať k prezeraniu predpisov a to napríklad predpisov rady L a pod. Tiež LPS - LIS pracuje na leteckej mape zverejňovanej na svojej stránke a už dnes tam môžete nájsť napríklad aktuálne aktivovane vojenské priestory a pod.
Odporúčam Vám tuto registráciu. Dostanete sa k veľa informáciám potrebným k lietaniu. Tiež, kto bude chcieť, môže si zakúpiť predpisy, ktoré bude potrebovať a to napríklad, že si zakúpi predpis formou stiahnutia do svojho počítača. Predpisy totiž LIS plánuje riešiť elektronickou formou. Bude aj možnosť tlačenej formy. Viac získate na stránke LPS-LIS SR.
Ing. Milan Grega

Výnimka z L2